U bent hier:Home > Nieuws > 26 januari, dag van gebed voor Oekraïne
26 januari, dag van gebed voor Oekraïne
Wij sluiten ons aan bij het initiatief van paus Franciscus, die tijdens het Angelus van afgelopen zondag heeft voorgesteld om op woensdag 26 januari in het bijzonder te bidden voor de vrede in Oekraïne, zodat de oorlog kan worden vermeden en de veiligheid van allen kan worden gewaarborgd.
Afgezien van persoonlijke initiatieven kunnen wij om 12 ’s middags afspreken voor de “time-out” voor de vrede, een moment van gebed of bezinning (naar ieders overtuiging) voor vrede en universele broederschap. De time-out, die in sporttaal een tijdelijke onderbreking van het spel betekent, werd ingevoerd door Chiara Lubich en op grote schaal overgenomen door de jongeren van de Focolarebeweging tijdens de Golfoorlog. Het brengt mensen van alle leeftijden, landen, culturen, religies en geloofsovertuigingen samen om om 12 uur ’s middags plaatselijke tijd eventjes stil te staan en de vrede te vragen.
Met meer dan twee derde van de stemmen van de deelnemers aan de Algemene Assemblee werd Margaret Karram op 12 maart 2026 herkozen tot Presidente van de Focolarebeweging voor een tweede mandaat (2026-2031). De nieuwe Co-president is Roberto Almada, een Argentijnse focolarepriester, die eveneens met een meerderheid van twee derde van de stemmen werd gekozen.
Van 1 tot en met 21 maart zullen 320 vertegenwoordigers van de gemeenschappen van de Focolarebeweging wereldwijd deelnemen aan de vierde Algemene Assemblee sinds het overlijden van de stichteres Chiara Lubich. De Assemblee zal de nieuwe leden van het bestuur kiezen en de beleidslijnen voor de komende vijf jaar vaststellen.
Volgens artikel 1 van het Reglement […]